Tetramorium caespitum

Pre chovateľov a záujemcov o chov tých najmenších tvorov planéty - mravcov, FOTOGALÉRIA, informácie....

Moderátor: štefan

Tetramorium caespitum

Poslaťod dracula » Ned Jún 22, 2008 1:24 pm

Ako iste všetci návštevníci Levickej Vivaristiky viete, neodolal som týmto malým tvorom a od "mravčiarov" :D som si kúpil jednu kráľovnú :) Tetramorium caespitum. V tejto téme by som sa rád spýtal na nejaké špecifikácie ohľadom tohto druhu, ak teda nejaké existujú. V čom sa napríklad líši od iných druhov. Či už ohľadom stravy, nejakých zvykov, správania, alebo zaujímavých pozorovaní z vašej strany :)
Obrázok užívateľa
dracula
 
Príspevky: 127
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:45 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod Filip » Uto Jún 24, 2008 3:55 pm

No... povedzme že Tetramorium caespitum je u nás totálne bežný druh, ktorý má rad suchšie stanovištia, okraje ciest a chodníkov, vinohrady lúky a okraje lesov.... Momentálne u nás sú rojenia a zbieram jeho samičky všade. Tento druh si často konkuruje, myslím kolónie a robia akési mravčie vojny, pri ktorých sa preťahuú navzájom 2 mravce s jedním a trhajú ho na kusy.. Takto zápasí viacero skupiniek. Väčšia haluz je ale keď ide L. niger a T. caespitum proti sebe, lebo majú odlišnú anatómiu a iné štýly boja 8)
Camponotus cruentatus, Camponotus fallax, Camponotus ligniperda, Camponotus vagus, Cataglyphis velox, Crematogaster scutellaris, Formica polyctena, Formica rufibafiris, Messor barbarus Messor muticus, Lasius grandis, Polyrhachis dives, Temnothorax nylanderi, Tenothorax affinis
Obrázok užívateľa
Filip
 
Príspevky: 33
Registrovaný: Ned Okt 28, 2007 12:57 pm


Späť na Myrmekológia

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron