Rod Sesarma v akva(tera)riách

Raky, kraby, krevetky, ulitníky...

Moderátori: štefan, Patrik

Rod Sesarma v akva(tera)riách

Poslaťod štefan » Pia Dec 22, 2006 10:55 pm

Príslušníci rodu Sesarma predstavujú menšie vodné kraby relatívne nenápadného vzhľadu. Na druhej strane sú to ale nenáročné a cenovo pomerne prístupné druhy.

Druh: Sesarma bidens
Pôvod: JV Ázia
Veľkosť: 4 cm
Popis: Telo je štvorcového tvaru, hnedočerveno sfarené. Klepetá sú svetločervené až do gatanovao hneda, špičky sú žlté.
Chov: Možný aj v skupinkách o napr. 1,4. Nádrž by mala byť zariadená tak, aby súš (zopár kameňov, samorast...) tvorila menšiu časť. Vod by mala byť filtrovaná, tvrdá, neutrálna či mierne zásaditá.
Pozor na možný únik -nádrž treba dôkladne prikryť, na súši dochádza veľmi rýchlo k úhynu.
Teplota: 22-28 st. C
Potrava: sušená potrava pre rybky, kril, nitenky, patentky a malý podieľ rastlinnej stravy. Potravu obohacujeme o kalcium -predídeme tak možným problémom pri ich zvliekaní.
Zvlečku požierajú.
Možno ich chovať v nádrži s rybkami.
Odchov sa zatiaľ nepodaril.

Druh: Sesarma longipes
Pôvod: Madagaskar, V Afrika, Andamany,Seychelské ostrovy J Afrika
Veľkosť: karapax je u tohto druhu 25 mm široký.
Pre tohto kraba je typickým znakom štvrtý pár nôh, ktorý je 2,5 až 3 krát dlhší, než je šírka tela.
Potrava: riasy, lístie, hmyz...
Je to arborikoltný druh kraba, ktorý sa slanej vode vyhýba.

Druh: Sesarma mederi
Pôvod: JV Ázia
Veľkosť: 4-6,5 cm. Je tmavo zelenohnedo až hnedočierno sfarbený.
Chov: 3-40 l nádrž aj pre malú skupinku jedincov. Súš postačí aj malá- kus koreňa na hladine, alebo 1/4 súše z piesku a kamenia, ale možno ho chovať i v akváriu. Voda musí byť nechórovaná, filtrovaná a často menená, pH neutrálne.
Teplota: 21-26 st. C.
Potrava: čokoľvek organického s podieľom rastlinnej stravy.
Samčky kladú vajíčka do slanej vody a romnožiť ich pri chove doma je prakticky nemožné.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Rod Sesarma v akva(tera)riách

Poslaťod laci » Pia Nov 30, 2007 2:46 pm

štefan píše:Druh: Sesarma mederi
Pôvod: JV Ázia
Samčky kladú vajíčka do slanej vody a romnožiť ich pri chove doma je prakticky nemožné.


Ohúrili ma v predajni a hlavne moju akvapozitívnu polovičku. Určitú dobu som ich choval ale postupom času som na nich zanevrel aj z dôvodu, že ich bolo nemožné množiť a daroval som ich.Ostali iba fotky:

Obrázok
Obrázok
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Pia Nov 30, 2007 6:53 pm

Taky jsem je měla ještě před několika měsíci,nežli mě navštívila kamarádka s dcerami.Bohužel pro mě se jím tak zalíbily,že jsem jím je darovala,takže si budu muset pořídit nové.Jinak u nás stojí cca od 35,-Kč.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Uto Dec 04, 2007 12:11 pm

tana píše:Taky jsem je měla ještě před několika měsíci,nežli mě navštívila kamarádka s dcerami.Bohužel pro mě se jím tak zalíbily,že jsem jím je darovala,takže si budu muset pořídit nové.Jinak u nás stojí cca od 35,-Kč.

U nás je to tuším okolo 40,- Sk už si presne nepamätám.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Späť na Živočíchy v akváriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron