Procambarus fallax

Raky, kraby, krevetky, ulitníky...

Moderátori: štefan, Patrik

úspešný odchov

Poslaťod RIZLACI » Pia Júl 13, 2007 3:43 pm

M150 píše: Dakujem velmi pekne za info.
Zelam uspech pri odchove :D


Pozdravujem Vás chlapci. Z mojej skúsenosti Vám môžem povedať, že takmer 100% odchov ráčikov sa mi daril aj kvôli tomu, žedo nádržky kde sa nachádzala samica s mladými som umiestnil sklenenú mriežku, ktorá sa bežne používa na umelé rošty pri výteroch rýb ( ako aj na murárske práce - aby nepraskala omietka na ipore ) alebo aj plastový ochranný obal na fľaše v tvare kosoštvorcov. Mladé sa neustále pohybovali po mriežke a nedošlo k ich vzájomnému napádaniu. S odstupom času som potom mladé začal triediť podľa veľkosti.
RIZLACI
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Str Dec 13, 2006 6:56 pm
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod tana » Sob Júl 14, 2007 5:34 am

Taky je mám v akváriu zároveň s rybami,předtím jsem je měla samotné v akváriu.Nikdy jsem neodchovala mladé,kuklon vajíček jsem měla vžy i několikrát za rok,oddělila jsem jí od upuštěných vajíček-a výsledek O. :cry:
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod štefan » Sob Júl 14, 2007 5:26 pm

Ahoj Rišo,
ja som nielen k samici s mladými, ale aj k samotným mladým dal umelé pletivo a kvantum rozbitých kvetináčov i kokosových orechov, na dno lístie a výsledok bol príliš chabý. Práve mám jednu samicu s vajíčkami v sólo nádržke a budem skúšať kým sa mi to nepodarí :idea: .

P.S. Viem, že to patrí do inej témy, ale videl si link s tým ochorením u Litoríí? Viem, že si ich mal. Stretol si sa s niečím podobným u nich? Vďaka.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod M150 » Uto Júl 31, 2007 2:18 pm

Jednej moja samicka ma vajicka.
Chcel by som sa spytat za ako dlho sa zacnu liahnut.
Obrázok užívateľa
M150
 
Príspevky: 21
Registrovaný: Sob Apr 21, 2007 1:02 pm
Bydlisko: Prievidza

Poslaťod štefan » Uto Júl 31, 2007 3:05 pm

Prečitaj si článok o nich čo sme vydali v našom časopise VIVARISTA :wink:
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Procambarus fallax

Poslaťod štefan » Štv Máj 01, 2014 5:08 pm

Ako som už v niektorom svojom príspevku na našom fóre spomínal, založil som si opäť chov raka mramorovaného z veľmi dobrej línie chovanej spolu s Poecilia reticulata. Tu vám prinášam foto samičky aj s už vyliahnutými larvami, ktoré sa neskôr vyberú do sveta. Z vlastnej skúsenosti odporúčam sa vyhýbať manipulácii s takouto samičkou, pretože tá sa bráni tak, že sa zbaví svojich mladý ch. Ak by boli plne vyvinuté, tak pohoda, ale pre mladé larvy sa to môže zmeniť zbytočne na boj o holý život. Samičky s vajíčkami či larvami neoddeľujem, nechávam ich spolu v jednom akva.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Predchádzajúci

Späť na Živočíchy v akváriu

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron