AkvaRISTIKA V KOUTKU žIVé PŘíRODY

Recenzie, názory...

Moderátori: štefan, Patrik

AkvaRISTIKA V KOUTKU žIVé PŘíRODY

Poslaťod ryty » Štv Mar 13, 2008 4:13 pm

Neviete kde by som zohnal tuto knihu a ci sa mi ju vlastne oplati zohnat? chcel by som zalozit studenovodne akvarium a pocul som ze je tam kapitola aj o tom.
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Re: AkvaRISTIKA V KOUTKU žIVé PŘíRODY

Poslaťod štefan » Štv Mar 13, 2008 10:14 pm

Ja ju mam, ale tiež mi par rokov trvalo, kym som ju skutocne vďaka velkej nahode a stastia neziskal. Co tam potrebujes presne zistit?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Ahoj

Poslaťod Michal S » Pia Mar 14, 2008 5:00 pm

Určite by som ti vedel vo všetko poradiť o studenovodnom akváriu, nepotrebuješ ani knihu. :-) Môžme sa stretnúť, alebo si môžeme popísať. Ahoj!
Obrázok užívateľa
Michal S
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 24
Registrovaný: Uto Jan 01, 2008 8:24 pm

Re: AkvaRISTIKA V KOUTKU žIVé PŘíRODY

Poslaťod ryty » Pia Mar 14, 2008 7:29 pm

štefan píše:Ja ju mam, ale tiež mi par rokov trvalo, kym som ju skutocne vďaka velkej nahode a stastia neziskal. Co tam potrebujes presne zistit?


mala by tam byt kapitola o studenovodnom akvariu. mohol by si to pls pozriet?
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Re: Ahoj

Poslaťod ryty » Pia Mar 14, 2008 8:00 pm

Michal S píše:Určite by som ti vedel vo všetko poradiť o studenovodnom akváriu, nepotrebuješ ani knihu. :-) Môžme sa stretnúť, alebo si môžeme popísať. Ahoj!


na zaciatok by som chcel zalozit 50l akva. rastliny asi iba vallisnerie aby zakryli pozadie, a par jaskyniek. Osadenstvo by sa skladalo z ryb nachytanych v rybniku - hruz, ostriež, belica, chcel by som sumceka americkeho parik (odchovanymi jedincami by som krmil kamaratove pirane :-) ) ale neviem ho zohnat, bo u nas sa nevyskytuje. Tie sumceky by som strasne chcel.

ryby keby dorastli do velkosti keby im bolo akva male pustil by som ich spat vode kde som ich chytil, okrem sumcekov.

co na to povies?
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Sob Mar 15, 2008 12:33 am

Nazdar, sumceky americke su na juhu premnozene ako snad ziadne ine ryby. Pochybujem, ze sa u vas nevyskytuju. Do leta je este daleko, ale ak na tom budes trvat, tak ti pravdepodobne nejake budem vediet zohnat. Ja ich meliem do zelatiny pre korytnacky... Maju len jednu nevyhodu a to, ze ked su chytene na udicu, mozu mat problem prisposobit sa novym podmienkam a zrat... 50l akvarko bude pre nich asi dost male a ak budu mat moznost, asi ti pozeru ostatne ryby v nom...
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod ryty » Sob Mar 15, 2008 7:07 am

ja 50l akva planujem iba na zaciatok a vsetky ryby by tam boli o velkosti 5-max. 15cm keby vyrastli tak by som ich pustil spat. okrem sumcekov. v nasom regione sa este nevyskytuje co som sa pytal rybarov hovoria ze v dunaji ich je hodne ale u nas nastastie este nie :-)

bol by som ti velmi vdacny keby sa ti ich podarilo zohnat
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice

Poslaťod miro293 » Sob Mar 15, 2008 10:04 am

obavam sa, ze 5cm velke rybky zozenies tazko. Ostrieze, cereble a podobne mozno, ale sumceky pochybujem. V obchode su tiez pomerne velke a aj to predrazene... Najmensie, co sa podari chytit na udicu maju okolo 8-10cm.
Obrázok užívateľa
miro293
Moderátor fotogalérie
 
Príspevky: 260
Registrovaný: Ned Dec 30, 2007 12:39 pm
Bydlisko: Zvolen

Poslaťod ryty » Sob Mar 15, 2008 2:11 pm

v podstate som to myslel tak ze sumceky take vacsie a ostatne ryby okolo tych 5cm :)
Obrázok užívateľa
ryty
 
Príspevky: 91
Registrovaný: Štv Jan 04, 2007 3:38 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Literatúra o akvaristike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron