Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Recenzie, názory...

Moderátori: štefan, Patrik

Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod štefan » Sob Apr 27, 2013 7:08 pm

V roku 1993 vyšla v susednom Maďarsku útla knižôčka (10,4 x 17 cm) o akváriových rybkách. Nádherné ilustrácie, na 107 stranách (z celkového počtu stránok 121, predstavujú čitateľovi mnohé bežné i menej bežne chované druhy rýb cez tetry, cichlidy, kaprovité či mrenkovité rybky, sumcovité alebo dokonca aj naše studenovodné rybky a došlo aj na morské druhy, ktoré sa nájdu v našich akváriách. Pri každom z predstavených druhov je uvedená konečná veľkosť akú dosahujú, či ide o spoločenský alebo samotársky druh, ktorú vrstvu vody v akváriu obýva, jeho spôsob rozmnožovania a v skratke sa spomína aj náročnosť či niektoré konkrétne požiadavky daného druhu.
Veľkým plusom knižôčky sú skutočne nádherné ilustrácie, ktoré priblížia čitateľovi predstavovaný druh rybky.
Ako mínus by sa, podľa môjho subjektívneho názoru, nemalo považovať to v akom jazyku je daná publikácia napísaná. Každý, kto skutočne prahne za informáciami v nej uvedenými si isto nájde cestu k vylúšteniu maďarského textu knižky.
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod Patrik » Ned Apr 27, 2014 9:36 pm

Iba dodám, že je to pre základný prehľad naozaj výborná knižôčka a kto by mal záujem, tak po stránku č.80 mám slovenský preklad uložený na CD.
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod štefan » Pon Apr 28, 2014 5:48 pm

Ten sa Ti s kade podarilo získať?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod Patrik » Pon Apr 28, 2014 6:18 pm

Kedysi som pracoval ako zástupca výrobného majstra v jednej nemenovanej firme v Galante a môj podriadený (bolo tam 65% maďarov) mi raz za čas nosil postupne na papier preložené stránky a ja som si to prepisoval do PC. Potom sa mu ale narodila dcérka, tak dal výpoveď...a preto to mám len po stranu 80 :(
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod štefan » Pon Apr 28, 2014 6:20 pm

Pekne :)
Ja by som občas potreboval preložiť napr. knižky o akva či tera čo mám v japonštine. Zatiaľ som nemal to šťastie :)
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod Patrik » Pon Apr 28, 2014 6:25 pm

Zožeň si tie knižky v kórejskom jazyku...a budem Ti ich vedieť preložiť :D
Obrázok užívateľa
Patrik
 
Príspevky: 166
Registrovaný: Uto Júl 17, 2007 12:51 pm
Bydlisko: Sereď

Re: Lawrence Eleanor - Harniess Sue: AKVÁRIUMI HALAK

Poslaťod štefan » Pon Apr 28, 2014 6:27 pm

Neviem, či v kórejčine vôbec nejaké akva knižky vychádzajú. Už získanie týchto japonských bol zázrak a som za to vďačný priateľom Krčekovi a Slabochovi.
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice


Späť na Literatúra o akvaristike

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron