Mrenka štvorpruhá - /Puntius tetrazona/

Všetko, čo sa týka rybiek v akváriu

Moderátori: štefan, cezar.milan, Patrik

Mrenka štvorpruhá - /Puntius tetrazona/

Poslaťod laci » Štv Nov 29, 2007 7:51 am

Hovorové meno: Mrenka štvorpruhá
Názov rybky: Puntius tetrazona
Maximálna veľkosť (min-max) 6.0 - 7.0 cm
Ph vody: 6.5 - 7.5
Tvrdosť vody (dGH): dGH 4.0 - 12.0 N
Puntius tetrazona
Obrázok

"mach"
Obrázok

"gold"
Obrázok

"red"
Obrázok

"albino"
Obrázok
Naposledy upravil laci dňa Uto Dec 04, 2007 1:40 pm, celkovo upravené 1
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Re: Mrenka štvorpruhá /Puntius tetrazona/

Poslaťod štefan » Štv Nov 29, 2007 9:41 am

]
Ahoj Laci, je super 8) , že si rozhýbal aj našu AKVA časť a verím, že si tu aj akvaristi nájdu zaujímavé veci :wink: .
Keď som ešte ako malý chlapec (70.roky) sa venoval i akvaristike, tak práve tieto mrenky som mal vo svojich akváriách. Lenže pravidelne každým rokom na jar i jeseň mi vždy nejaké uhynuli. Vtedy sa okolo nich vraveli doslova báje, že bez akýchkoľvek príčin uhynú. Lenže i tak sa to dialo... :? Predpokladám, že v súcasnosti tomu tak už nie je. Alebo áno?
Obrázok užívateľa
štefan
Člen redakcie
 
Príspevky: 2045
Registrovaný: Ned Dec 03, 2006 8:31 pm
Bydlisko: Levice

Re: Mrenka štvorpruhá /Puntius tetrazona/

Poslaťod laci » Štv Nov 29, 2007 9:51 am

štefan píše:]
Ahoj Laci, je super 8) , že si rozhýbal aj našu AKVA časť a verím, že si tu aj akvaristi nájdu zaujímavé veci :wink: .
Keď som ešte ako malý chlapec (70.roky) sa venoval i akvaristike, tak práve tieto mrenky som mal vo svojich akváriách. Lenže pravidelne každým rokom na jar i jeseň mi vždy nejaké uhynuli. Vtedy sa okolo nich vraveli doslova báje, že bez akýchkoľvek príčin uhynú. Lenže i tak sa to dialo... :? Predpokladám, že v súcasnosti tomu tak už nie je. Alebo áno?

No v súčasnosti si snažím pozháňať ich mladé jedince, ktorými by som založil vlastný chov. Čo sa týka Tvojich skúsenosti moje sú obdobné. Taktiež mne z neznámych príčin uhynuli rybky.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Pia Nov 30, 2007 8:22 am

Jsem na tom jako vy kluci.Je to divné,že jejich uhyn je pouze jaro a podzim.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Pia Nov 30, 2007 12:54 pm

Bol som včera v Košickom Hornbachu a podľa cenoviek mali v 2 nádržiach všetky tieto rybky okrem formy „red“. No a ich stav doslova odpudzoval. Prepadnute brušká , niektoré už svojím správaním naznačovali chorobu – blízky úhyn.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Pia Nov 30, 2007 7:10 pm

Laco úplně s tebou souhlasím.Je sice fakt,že v Hornbachu mají hodně veliký výběr,ale jejich zdravotní stav je doslava a do písmene katastrofický,přesně jak popisuješ.Kolikrát jsou tam i mrtvé rybky mezi živými a to je varování pro ostatní lidičky co si chcou koupit rybičky,že není zrovna ideální si je tam koupit,ale raději se poohlídnout po jiném prodejci.Ve většině případu když jsem si jich koupila tak mi cca do 3 týdnů zdechli i dříve.Takže já nenakupují v Hornbachu.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Pia Nov 30, 2007 8:52 pm

To ako keby si hovorila o Košickom Hornbachu. Aj pri tejto návšteve som videl niekoľko uhynutých rýb v nádržiach.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie

Poslaťod tana » Sob Dec 01, 2007 7:31 pm

laci píše:To ako keby si hovorila o Košickom Hornbachu. Aj pri tejto návšteve som videl niekoľko uhynutých rýb v nádržiach.

Bohužel mnoho chovaqtelů si na Hornbach taky stěžuje a proto já osobně už jsem od té doby co jsem toto viděla tak nekupuji a taky radím,že pokud vidíte takovou rybu nebo zdechlou tak raději ji nekupovat a jít jí koupit jinde,třeba i drašší.
Obrázok užívateľa
tana
Člen redakcie
 
Príspevky: 1401
Registrovaný: Pon Jan 22, 2007 8:51 pm
Bydlisko: Ostrava CZ

Poslaťod laci » Ned Dec 02, 2007 7:55 am

tana píše:
laci píše:To ako keby si hovorila o Košickom Hornbachu. Aj pri tejto návšteve som videl niekoľko uhynutých rýb v nádržiach.

Bohužel mnoho chovaqtelů si na Hornbach taky stěžuje a proto já osobně už jsem od té doby co jsem toto viděla tak nekupuji a taky radím,že pokud vidíte takovou rybu nebo zdechlou tak raději ji nekupovat a jít jí koupit jinde,třeba i drašší.


Toho sa držím aj ja, ale častejšie som v tejto predajni tak sa vždy zájdem pozrieť do oddelenia akvaristiky.
Obrázok užívateľa
laci
Moderátor akva časti
 
Príspevky: 590
Registrovaný: Uto Nov 27, 2007 1:28 pm
Bydlisko: Ploské, Košice - okolie


Späť na Akváriové rybky

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron